Szukam firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar


marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:28

Szukam firmy, która wykonuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, potrzebuje rzetelnego wykonawcy, który para się montowaniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do zrobienia 2 kabiny. Jedna z nich musi być dopasowana do niepełnych wysokości w łazience na poddaszu. Będę wdzięczy o namiary na fachowców z okolic stolicy.

podobne tematy:

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Potrzebuję firmy, która projektuje kabiny prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Żadna osoba nie wie kiedy i gdzie powstało szkło. Kilka wieków temu spostrzeżono, że podgrzewając piasek z popiołem, jesteśmy w stanie uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak znacznie różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie miało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami szklanymi odnalezionymi przez archeologów są drobne kulki i wisiorki, których dawni Egipcjanie używali do ozdabiania swoich ubrań. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony rozpoczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli tworzyć Egipcjanie. To oni też, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niewielkie ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której była umieszczona kropla roztopionego szkła. Tego rodzaju rur (tzw. piszczeli) używa się po dzień dzisiejszy. Szkło podobne do tego które znamy obecnie wytworzyli dopiero szklarze z Rzymu dodając do masy szklanej rud manganu. Pozwoliło im to uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Intensywny rozwój szklarstwa w Europie przypada na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach obecnych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem produkcji szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Wytwarzano tam ówcześnie piękne lustra oraz rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu znacznie wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co umożliwiło wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy rozważałeś ofertę tych ludzi z Warszawy - posiadają bardzo ładne realizacje. Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich stronie to akurat mają w ofercie kabiny prysznicowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem w swoim domu łazienkę to nie było jeszcze tak rozwiniętego Internetu. Sam przymierzam się do skorzystania z ich oferty podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Poszukuje firmy, która projektuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:42

Witam, nie miałem pojęcia że są takie kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie budowy domu i zastanawiałem się jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie idealna. Muszę się dowiedzieć jak wygląda to cenowo. Dzięki za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości