Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?


tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:45

Cześć, często jestem zmuszony wyjechać na dłuższy okres w zimę z domu. Podróże w ostatnim okresie robią się coraz dłuższe i muszę w jakiś sposób chronić mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Mam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych nie obecnościach w domu się nie sprawdzał. Nabyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie ma kłopotu z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy piec funkcjonuje poprawnie i jaka jest w budynku zakładana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dołożyć czujki, które monitorują temperaturę powietrza w budynku. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem?

podobne tematy:

adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:47

Czy można zamontować czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Serwus, rozwiązanie twojego kłopotu odnajdziesz na tej stronie: maskownica na kaloryfer . Dalej masz schemat, który obrazuje możliwości obecnych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego możesz podłączyć rozmaitego rodzaju czujniki. Najbardziej spotykane to te, które sygnalizują włamanie do mieszkania. Występują jeszcze czujniki, które monitorują stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak zanotują niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te czujki będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2021, 7:57 przez adamniczyj, łącznie zmieniany 1 raz.

lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:38

Czy można dać czujkę monitorującą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:53

Dzień dobry. Obecnie systemy Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast kłopotem może być twoja instalacja systemu alarmowego w domu. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony z głową to będzie można bez problemu dołożyć tego rodzaju czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, w których montaż systemów alarmowych nie był do końca przemyślany. Przykładowo centrala alarmowa została dobrana na styk - brak wolnych linii do podłączenia kolejnych czujek alarmowych. Tu masz przyzwoity schemat montażu alarmu: odsyłacz, który obrazuje możliwości nowoczesnych systemów alarmowych. Jak sam widzisz bez problemu można to zrobić na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w domu, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala systemu alarmowego jest zakładana przeważnie na strychu.


Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości